poniedziałek, 15 lipca, 2024

Zakończyły się Targi Kosmetyczne i Fryzjerskie URODA

Wśród fundatorów nagród znaleźli się Senator RP Ryszard Świlski, poseł na Selm RP Magdalena Sroka, wicestarosta powiatu starogardzkiego Patryk Gabriel, członek zarządu powiatu starogardzkiego Wioleta Strzemkowska – Konkolewska, wójt Gminy Pruszcz Gdański Magdalena Kołodziejczak.

W miniony weekend, w Gdańsku, w AMBEREXPO swoje wyjątkowe święto miała branża beauty. Mistrzowie i artyści fryzjerstwa wzięli udział w jednym z bardziej wyczekiwanych wydarzeń tej jesieni – w Targach Kosmetycznych i Fryzjerskich URODA 2022. W programie znalazło się mnóstwo atrakcji, zarówno dla wystawców, jak i odwiedzających. Gościem honorowym 23. edycji Targów była Jaga Hupało, artystka włosów, stylistka i projektantka.

Targi zostały zaadresowane do wszystkich, którzy kochają piękno i interesują się najnowszymi trendami w kosmetyce i fryzjerstwie. Pod dachem nowoczesnego Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO w Gdańsku, spotkali się profesjonaliści i wystawcy z całego kraju, którzy zaprezentowali odwiedzającym swoją ofertę i podzielili się wiedzą nt. aktualnych trendów. W tym roku wystawcy zostali podzieleni pomiędzy kilka stref: naukową, mistrzostw fryzjerskich, kosmetyczną, makijażu, barberską, paznokcia, eko, mediowa i influencerska. Najbardziej widowiskowe wydarzenia odbyły będą się na scenie głównej.

Okazję do doskonalenia swoich umiejętności mieli nie tylko wizażyści, ale także fryzjerzy i barberzy, oraz uczniowie rozpoczynający swoją przygodę z zawodem – w tym uczniowie ze szkół z terenu Powiatu Starogardzkiego. Zmagania uczniów obserwował wicestarosta Patryk Gabriel i etatowy członek zarządu powiatu starogardzkiego Wioleta Strzemkowska – Konkolewska.

Patryk Gabriel, Wioleta Strzemkowska – Konkolewska i uczniowie z powiatu starogardzkiego

W Ramach Dnia Fryzjera Pomorska Izba Rzemieślnicza Małych i Średnich Przedsiębiorstw wraz z Wojewódzką Komisją Branży Fryzjersko – Kosmetycznej przygotowały konkursy w kilku kategoriach m.in. fale, eksplozja koloru makeup, open hair cup, makijaż konturowanie, klasyka męska, modne strzyżenie damskie, wieczorowa damska z długich włosów. Jedną z nagród zdobyła uczennica starogardzkiej szkoły, o czym więcej w naszym materiale filmowym.

Fundatorami nagród byli senator Ryszard Świlski, poseł na Sejm RP Magdalena Sroka, włodarze powiatu starogardzkiego: wicestarosta Patryk Gabriel, przedstawiciele lokalnych samorządów, m.in. wójt Gminy Pruszcz Gdański Magdalena Kołodziejczak.

Senator Ryszard Świlski i wicestarosta Patryk Gabriel z wystawcami

Tegorocznej edycji Targów Kosmetycznych i Fryzjerskich URODA 2022 towarzyszyła akcja charytatywna „Czesanie za uśmiech”, której celem było wsparcie podopiecznych Hospicjum Pomorze Dzieciom. Akcję realizowało blisko 30 mistrzów z kraju i ze świata, między innymi Jaga Hupało, pod której nożyczki trafiła głowa senatora Ryszarda Świlskiego.

Senator Ryszard Świlski i Jaga Hupało,

Dla wsparcia hospicjum mistrzyni Jaga Hupało przekazała na ręce poseł Magdaleny Sroki peruki dla dzieci walczących z chorobą nowotworową.

Jaga Hupało i poseł na Sejm RP Magdalena Sroka,

Targi Kosmetyczne i Fryzjerskie Uroda to świetne miejsce do doskonalenia umiejętności, poznawania nowych trendów, wymiany uwag z mistrzami fachu ale również dobra okoliczność by pomagać słabszym i chorym, szczególnie tym kompletnie bezbronnym w walce z ciężką chorobą. To też miejsce, w którym warto poruszać istotne kwestie społeczne, takie jak równość i podejście do urody w kontekście płci. Czekamy na przyszłoroczną edycję.

FOTOGALERIA (foto/Aneta Duraj)

Zobacz również: