czwartek, 22 lutego, 2024

Про дорожній рух у Польщі

На польських дорогах за останні кілька місяців значно зросла кількість українських водіїв. Не всі встигли ознайомитися з правилами дорожнього руху в Польщі. Поліція підготувала листівки та збірну інформацію про правила безпеки на польських дорогах, адресовані громадянам України

Na polskich drogach w ciągu kilku ostatnich miesięcy zdecydowanie zwiększyła się liczba ukraińskich kierowców. Nie wszyscy zdążyli zapoznać się z przepisami ruchu drogowego w Polsce. Policja przygotowała ulotki oraz zbiorcze informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa na polskich drogach skierowane do obywateli Ukrainy.

Osobom, które przybyły do naszego kraju z terenu Ukrainy, na różnych płaszczyznach pomaga wiele instytucji oraz osoby prywatne. Odnalezienie się w nowej rzeczywistości, miejscu, często z barierą językową może wywołać duże trudności. Tak samo jest z przepisami prawnymi. Wychodząc naprzeciw temu wyzwaniu, Policja przygotowała ulotki, informacje oraz krótkie poradniki o tym, jak być bezpiecznym na drodze. Zawierają one podstawowe przepisy i zasady ruchu drogowego obowiązujące w Polsce.

Zobacz również: