poniedziałek, 15 lipca, 2024

Chińskie wsparcie dla Rosji

foto/General Staff of the Armed Forces of Ukraine

A po prawej, na tym chińskim agro – skuterze, widzimy słynny pulemiot, który do rosyjskiego wojska trafił w 1910 roku. CKM Maxim. Sprawdzony w dwóch wojnach, nadal spełnia swoje zadanie w oddziałach frontowych. W armii rosyjskiej swoje zastosowanie znalazły chińskie silniki do sprzętów ogrodniczych firmy Loncin. Zerknęliśmy co jeszcze robią.

Loncin Motor Co. Ltd to producent wysokiej jakości silników spalinowych w układzie wału: pionowym – w zakresie mocy 4-27HP (kosiarki, ridery, traktorki ogrodnicze) i poziomym 2,5-22HP (glebogryzarki, maszyny budowlane, agregaty, pompy) oraz silników zimowych 6-14HP stosowanych w odśnieżarkach. Loncin produkuje silniki najwyższej jakości nie odbiegające swym wykonaniem od produktów największych światowych producentów czołowych marek, jako jedyna firma produkująca w Chinach zapewnia pełen zakres oferowanych mocy i wszystkie najpopularniejsze rodzaje silników spalinowych jest więc fabryką kompletną, ukierunkowaną na rozwój i jakość. Stała współpraca z najlepszymi światowymi producentami i kooperantami, silny nacisk na jakość i korzystna cena produktów sprawiają że Loncin szturmem (jakże a pro pos) zdobył rynki światowe, szczególnie te najbardziej wymagające – amerykański i europejski, zyskując wielu zadowolonych użytkowników.

Jak widać rynek rosyjski również coraz śmielej wykorzystuje osiągnięcia chińskiej myśli technicznej. Poniżej taczanka w wydaniu tradycyjnym:

red/Karolina Białke/Bartosz Gondek