sobota, 30 września, 2023

Mężczyzna uzbrojony w kuszę chciał zabić Elżbietę II

foto/mat.prasowy

Londyńska policja poinformowała w niedzielę, że zatrzymała mężczyznę uzbrojonego w kuszę, który próbował włamać się do zamku Windsor, gdzie Boże Narodzenie spędza królowa Elżbieta II. Intruz przebywa pod opieką lekarzy. To kolejna taka sytuacja w ciągu dwóch dni.

Policja wyjaśniła, że zatrzymanym jest 19-latek z Southampton, który wtargnął na teren zamku w niedzielę rano, ale nie włamał się do żadnego z budynków. Według brytyjskich mediów nastolatek użył drabiny sznurowej, aby przedostać się przez metalowe ogrodzenie.

„Mężczyzna został zatrzymany i przeszedł ocenę stanu zdrowia psychicznego, obecnie pozostaje pod opieką personelu medycznego” – poinformowała policja, dodając, że „w wyniku przeszukania mężczyzny zabezpieczono kuszę”.

Królowa Elżbieta II w tym roku, z powodu gwałtownie rozprzestrzeniającego się w Wielkiej Brytanii wariantu Omikron koronawirusa, zrezygnowała ze spędzania Świąt w wiejskiej posiadłości Sandringham, gdzie zwyczajowo przebywała w czasie Bożego Narodzenia, i postanowiła pozostać na zamku w Windsorze.

Królowej towarzyszy syn książę Karol, jego żona Camilla i inne osoby z bliskiej rodziny. 

Zobacz również: