wtorek, 26 września, 2023

Położono stępkę pod nowy statek dla Chipolbroku

mat.prasowe

29 lipca 2021 w stoczni Chengxi Shipyard Co., Ltd. w Jiangyin położono stępkę pod kolejny statek zamówiony przez Chipolbrok. To spółka, w której 50% udziałów należy do Skarbu Państwa reprezentowanego przez ministra transportu.

W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele armatora oraz dwóch towarzystw klasyfikacyjnych, nadzorujących budowę w systemie dual-class PRS i DNV. To kolejna jednostka wielozadaniowa o nośności 62000 DWT.

Zamówiono łącznie 4 statki przystosowane do przewozu kontenerów na pokładzie (dodatkowy znak ACC w symbolu klasy PRS). Przekazanie jednostek budowanych pod nadzorem PRS przewidziane jest na koniec 2022 roku. Nadzór ze strony PRS prowadzony jest  przez Centralę w Gdańsku w zakresie rozpatrywania i zatwierdzania dokumentacji klasyfikacyjnej oraz przez zespół inspektorów z placówki PRS w Szanghaju w zakresie nadzoru nad budową jednostek oraz nadzoru nad produkcją wykonanych w Chinach materiałów i wyposażenia.

Dla stoczni Chengxi to pierwsze zamówienie na wielozadaniowe statki przeznaczone do przewozu specjalnych, ciężkich i wielkogabarytowych ładunków.

Zobacz również: