piątek, 24 maja, 2024

Polskie trybuny w Katarze

fot. mat.prasowy

Aż sześć na osiem stadionów zbudowanych na mistrzostwa świata w Katarze zostało wyposażonych w krzesełka wyprodukowane przez polską firmę Forum by Nowy Styl. Łącznie na stadiony w Katarze trafiło 350 tys. krzesełek polskiej marki.

– Mundial w Katarze jest dla nas zwieńczeniem wieloletniej pracy i doświadczenia. Dostarczyliśmy krzesełka i fotele VIP na sześć z ośmiu stadionów. W 2017 r. zostaliśmy wybrani, by, wraz z naszym partnerem lokalnym, wyposażyć trzy stadiony. Rok później zlecono nam kolejne trzy. To największe zamówienie dla nas do tej pory i jednocześnie niespotykany projekt w branży – mówi dyrektor zarządzający Forum by Nowy Styl Jakub Rachfalik cytowany przez Forbes’a

Większość krzesełek była produkowana na miejscu w Katarze przez firmę Coastal Qatar. Firma Nowy Styl udzieliła licencji na produkcję plastikowych krzesełek Abacus i Omega.

– Potrzebowaliśmy lokalnego partnera, ze względów logistycznych i operacyjnych. To było szerokie partnerstwo obejmujące umowę licencyjną i transfer technologii. Nasi specjaliści jeździli do Kataru, szkolili pracowników. Natomiast fotele VIP zostały wyprodukowane w naszych zakładach w Jaśle – relacjonuje Rachfalik.

Ponad 350 tys. krzeseł marki Forum by Nowy Styl zainstalowano na łącznie sześciu obiektach  mistrzostw świata w piłce nożnej 2022 w Katarze: stadionach Al Bayt (60 tys. miejsc), Ahmad Bin Ali (40 tys. miejsc), Al Janoub (40 tys.), Education City (40 tys.), Stadion Lusajl (80 tys.) oraz Stadion 974 (40 tys.), na którym Polacy rozegrali z Meksykiem pierwszy mecz mistrzostw świata.

Kibice mundialu zasiądą na najbardziej popularnych krzesełkach stadionowych Forum by Nowy Styl – Abacusie i Omedze. Oba modele sprawdziły się już na wielkich imprezach sportowych na obiektach takich jak m.in. Puskas Arena w Budapeszcie, Allianz Riviera w Nicei, Parc Olympique Lyonnais czy Stadion Śląski w Chorzowie.

Zobacz również: