
Zgodnie z dochodzącymi z Ukrainy informacjami, w Chersoniu nadal mają trwać rozmowy pomiędzy władzami, a strukturami okupantów -miasto ma jednak de facto znajdować się pod kontrolą Rosjan. Nie doszło do otoczenia Mariupola.
Wbrew wcześniejszym przypuszczeniom, zajęcie Chersonia nie wpłynęło negatywnie na morale społeczeństwa i armii. Co więcej, Ukraińcy coraz mocniej przekonani są o tym, iż zwycięstwo jest możliwe.
Kolejny dzień skutecznej obrony wzmacnia morale ukraińskich żołnierzy. Bombardowania miast przez Rosjan stymulują do walki. Ukraińscy decydenci i eksperci podkreślają, że Rosjanie prawdopodobnie nie dysponują już „świeżymi” rezerwami. Wiele dróg zostało zablokowanych rosyjskim, zniszczonym sprzętem. Agresor ma problemy z zaopatrzeniem w żywność i paliwo.
Łączne straty bojowe Rosjan od 24 lutego do 3 marca wyniosły w przybliżeniu: ok. 9000 osób, 217 czołgów, 900 opancerzonych wozów bojowych, 90 systemów artyleryjskich, 42 wieloprowadnicowe wyrzutnie rakietowe, 11 systemów obrony przeciwlotniczej, 30 samolotów, 31 śmigłowców, 374 pojazdy wojskowe, dwie jednostki pływające, 60 cystern, trzy bezzałogowe statki powietrzne – poinformował w czwartek na Telegramie ukraiński sztab generalny.
Zniszczenia miast, które na celownik obrała rosyjska artyleria są ogromne. Nieustanny ostrzał powoduje, że merowie i służby porządkowe i ratownicze nie są w stanie zebrać rannych z ulic ani policzyć zabitych.