niedziela, 25 lutego, 2024

Ty też możesz ukraść ruski czołg traktorem. W grze.

Na bazie przypadków, w których Ukraińska ludność przejmowała czołgi i inne pojazdy rosyjskiego wojska, pewna grupa deweloperów z Ukrainy opracowała grę, w której sami możemy stawić czoła podobnemu wyzwaniu. Pomysł jest po części humorystyczny, ale zahacza o poważną i ciężką tematykę, jaką jest wciąż trwająca wojna na terytorium Ukrainy. Deweloperzy pragną zwrócić uwagę graczy na tragedię, która dotyka ludność Ukrainy.

W tej niewielkiej produkcji szukamy w okolicy rosyjskich pojazdów bojowych i staramy się jak najszybciej odholować je traktorem do naszego gospodarstwa. W tle widać też licznik czasu, a w czasie jazdy trzeba omijać też miejsca, w których zaraz dojdzie do ostrzału artyleryjskiego. Grafika ma lekki nieco kreskówkowy uproszczony styl, co kontrastuje z tematyką gry. Jej twórcy zaznaczają, że wciąż trwa produkcja, więc z czasem projekt będzie bardziej dopracowany. Teoretycznie mogą się też pojawić w nim nowe elementy.

Gra Ukrainian fArmy dostępna jest pod tym linkiem na platformie ich io dla Windowsa, macOS i Linuxa. W dodatku można też pobrać muzykę z omawianej produkcji w formacie MP3. Gra Ukrainian fArmy jest oferowana całkowicie za darmo, jednak deweloperzy apelują o wsparcie Ukrainy w tych trudnych czasach. Proponowane formy darowizn znajdziecie pod podanym wcześniej linkiem nieco poniżej opisu samej gry, a jeszcze nad sekcją z plikami instalacyjnymi do pobrania. Twórcy wspominają o możliwości przelewania kryptowalut na portfel BTC, ETH lub do wsparcia jednej z organizacji humanitarnych (Come Back Alive czy Ministerstwa Polityki Socjalnej Ukrainy).

Co ciekawe projekt został dostrzeżony i polecany nawet przez sam rząd Ukrainy, a konkretnie Ministerstwo Obrony Ukrainy. Już w ubiegłym tygodniu na oficjalnym profilu ministerstwa można było odnaleźć wpis, który odnosił się do Ukrainian fArmy. Jak można przeczytać – „Ukraińskie ciągniki w akcji. Nie wymagają one długich procedur biurokratycznych, w przeciwieństwie do innych rodzajów ciężkiej broni i sprzętu wojskowego od naszych zachodnich partnerów, których tak bardzo potrzebujemy, aby zniszczyć wroga.”

Źródło: Ukraininan fArmy @ Itch io

Zobacz również: