piątek, 22 września, 2023

Wstrzymano loty z Iraku na Białoruś

foto.TT/Michał Marek

Zgodnie z wytycznymi Irackiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego, wstrzymane zostały wszystkie loty z Iraku na Białoruś, w tym loty irackich i katarskich linii lotniczych – poinformował w sobotę na Twitterze rzecznik ministra-koordynatora służ specjalnych Stanisław Żaryn. To jeden ze szlaków migracyjnych, którymi na Białoruś trafiło w ostatnim czasie ponad 10 tys. osób.

„Ważny news! Zgodnie z wytycznymi Irackiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego wstrzymane zostały wszystkie loty z Iraku na Białoruś, w tym loty irackich i katarskich linii lotniczych. Dla obywateli irackich realizowane będą jedynie loty powrotne z Białorusi” – napisał Stanisław Żaryn.

Podczas piątkowej wspólnej konferencji z rzeczniczką SG ppor. Anną Michalską, Żaryn poinformował, że „szlak migracyjny jest pod stałą kontrolą Mińska”. Opowiedział jak wygląda szlak migracyjny.

„Na potrzeby szlaku migracyjnego utworzone zostały w ostatnich miesiącach połączenia lotnicze z Bagdadu, Stambułu, Damaszku, Bejrutu czy Moskwy” – przekazał.

Dodał też, że od maja do sierpnia „udało się władzom białoruskim ściągnąć tymi szlakami migracyjnymi ponad 10 tysięcy osób”. – Te osoby wciąż przybywają do Białorusi i są na tym terenie legalnie – mówił. 

Zobacz również: