sobota, 30 września, 2023

Zełeński: Ukraina została pozostawiona sama

foto/PAP

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wyraził w piątek ubolewanie, że jego kraj „został sam” w walce z rosyjską armią, która dzień wcześniej rozpoczęła inwazję na Ukrainę. Poinformował też o rosyjskich „grupach dywersyjnych” w Kijowie. – Wróg wyznaczył mnie jako cel numer jeden – ostrzegł Zełenski.

– Kto jest gotów walczyć razem z nami? Nikogo nie widzę. Kto jest gotowy dać Ukrainie gwarancję członkostwa w NATO? Wszyscy się boją – powiedział Zełenski w nagraniu wideo zamieszczonym na stronie internetowej prezydenta.

Zełenski stwierdził także, że rosyjskie „grupy dywersyjne” przeniknęły już do Kijowa. – Wróg wyznaczył mnie jako cel numer jeden – ostrzegł Zełenski w piątkowym komunikacie. – Moja rodzina jest celem numer dwa. Chcą zniszczyć Ukrainę politycznie poprzez zniszczenie głowy państwa – dodał.

Prezydent poinformował, że od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę życie straciło co najmniej 137 obywateli.

– 137 bohaterów, naszych obywateli straciło życie – powiedział Zełenski w nagraniu wideo zamieszczonym na stronie internetowej prezydenta, dodając, że 316 Ukraińców zostało rannych w walkach z rosyjską armią.

Zobacz również: