czwartek, 13 czerwca, 2024

Koleją na stopa

35-letni mieszkaniec Podkarpacia doprowadził do zatrzymania pociągu towarowego, wtargnął do kabiny maszynisty i zażądał, by ten… go podwiózł.

Do nietypowego i niebezpiecznego zdarzenia doszło w niedzielę 14 sierpnia około godziny 16. Jak podaje tvn24, dyżurny niżańskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o zatrzymanym pociągu towarowym na terenie gminy Jarocin na Podkarpaciu.

– Okazało się, że skład zatrzymał mężczyzna, który dostał się do kabiny i zażądał od maszynisty, aby go podwiózł. Ten natychmiast wezwał funkcjonariuszy – powiedział podinspektorka Marta Tabasz-Rygiel, oficer prasowa Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.

35-latek miał motocyklem dojechać w rejon przejazdu kolejowego. – Następnie swoim zachowaniem spowodował, że maszynista zatrzymał skład, po czym wszedł do kabiny i chciał, żeby go podwieźć – poinformowała Tabasz-Rygiel.

Policjanci, którzy zjawili się na miejscu od 35-latka wyczuli alkohol. Pobrano mu krew do badań, został zatrzymany, pociąg mógł pojechać w dalszą drogę. Jego motocykl nie miał ubezpieczenia i aktualnych badań technicznych. – Mężczyzna poniesie konsekwencje swoich działań – podkreśla policjantka.

Zobacz również: