czwartek, 28 września, 2023

Magdalena Rzeczkowska nowym ministrem finansów

Prezydent Andrzej Duda powołał Magdalenę Rzeczkowską na stanowisko ministra finansów.

Stanowisko ministra finansów było nieobsadzone od 9 lutego, kiedy za błędy w Polskim Ładzie zdymisjonowany został Tadeusz Kościński. O przyjęciu wniosku o powołanie Rzeczkowskiej na stanowisko ministra finansów poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Magdalena Rzeczkowska to polska urzędniczka państwowa i prawnik, nadinspektor Służby Celno-Skarbowej, od 2020 sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów i szef Krajowej Administracji Skarbowej.

Rzeczkowska w 1998 ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, kształciła się podyplomowo w Centrum Europejskim UW (2001). Związała się zawodowo z administracją państwową. Od 1998 do 2002 zatrudniona w Głównym Urzędzie Ceł, później w Ministerstwie Finansów, gdzie doszła do stanowiska dyrektora Departamentu Ceł. W resorcie zajmowała się m.in. elektronizacją obsługi celnej, dostosowaniem prawa polskiego do unijnego i pracami nad ustawą Prawo celne.

3 marca 2020 powołana na stanowisko szefa Krajowej Administracji Skarbowej i sekretarza stanu w Ministerstwie Finansów. 8 kwietnia 2022 mianowana na stopień nadinspektora Służby Celno-Skarbowej.

Odznaczona Brązową Odznaką „Zasłużony dla Służby Celnej” (2016) i Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości (2018).

źródło/polsanews

Zobacz również: