niedziela, 14 lipca, 2024

O włos od tragedii na torach!

Dwa pociągi PKP Intercity znalazły się na jednym torze. Szczęśliwie udało się je zatrzymać i do tragedii nie doszło. W niedzielę wieczorem doszło do niebezpiecznej sytuacji z udziałem dwóch pociągów PKP Intercity. Pociągi udało się zatrzymać zanim doszło do zderzenia.

Jak poinformowało nas biuro prasowe PKP Intercity, do sytuacji doszło na stacji Zabierzów, na zachód od Krakowa, na magistrali łączącej to miasto z Katowicami.

– W niedzielę o godzinie 19:50 na stacji Zabierzów maszynista pociągu relacji Wrocław Główny – Kraków Główny nie zatrzymał się przed semaforem wskazującym sygnał „stój”. Po przejechaniu zatrzymał skład, a dyżurna ruchu zatrzymała pociąg relacji Przemyśl Główny – Wrocław Główny, który jechał z naprzeciwka – poinformowała nas Marta Ziemska z biura prasowego PKP Intercity. Pociąg do Wrocławia prowadzony był lokomotywą Griffin, skład do Krakowa to ED74.

Jak dodaje, „pociągi zostały zatrzymane w bezpiecznej odległości”. Według nasze wiedzy stanęły od siebie w odległości zaledwie 100 metrów. Na miejscu zdarzenia wczoraj pracowała specjalna komisja kolejowa. Ruch pociągów przywrócono na stacji o godzinie 21.40. Skutkowało to opóźnieniami pociągów w całej południowej i zachodniej Polsce.

Zobacz również: