czwartek, 13 czerwca, 2024

Szturm na polską granicę

Dziś od 10 rano grupy migrantów szturmowały granicę Polski w Kuźnicy Białostockiej. Najpierw obrzucili kamieniami polskich funkcjonariuszy, potem próbowali forsować ogrodzenia przy pomocy kłód drewna. Wszystko pod okiem białoruskich, uzbrojonych funkcjonariuszy. Polscy żołnierze odpowiedzieli na ataki gazem, granatami hukowymi i polewaczką. Nocą polskie siły zbudowały trzy linie umocnień i zapór.

AKTUALIZACJA GODZ. 14:12

Obecnie cudzoziemcy wracają z przejścia granicznego w Bruzgach na teren wcześniejszego koczowiska znajdującego się kilkaset metrów dalej przy linii granicy. Wszystko odbywa się pod nadzorem białoruskich służb – informuje Straż Graniczna.

AKTUALIZACJA GODZ. 13:58

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało o żołnierzu rannym w twarz po rzucie kamieniem przez szturmujących migrantów.

AKTUALIZACJA GODZ. 13:24

Funkcjonariuszka Straży Granicznej z Placówki z Kuźnicy została poszkodowana podczas dzisiejszego ataku cudzoziemców na polską granicę. Uderzył ją jeden z kamieni rzuconych przez nacierający tłum, funkcjonariuszka została przewieziona na SOR, gdzie zostanie jej udzielona pomoc medyczna – podaje na Twitterze Straż Graniczna.

AKTUALIZACJA GODZ. 12:51

Komitet Graniczny Białorusi informuje: „Odnotowano użycie specjalnego sprzętu i amunicji przez polskie siły bezpieczeństwa przeciwko nieuzbrojonym ludziom po stronie białoruskiej. Jest to traktowane jak działania z użyciem przemocy wobec osób na terytorium innego państwa”

AKTUALIZACJA GODZ. 11:48

W starciach na granicy poważnie ranny został funkcjonariusz policji. Został przewieziony do szpitala. Ma pękniętą kość czaszki.

Zobacz również: