niedziela, 26 maja, 2024

To koniec Ursusa

Wygląda na to, że borykająca się od miesięcy z problemami spółka Ursus otrzymała właśnie ostateczny cios. 15 października 2022 r. wycofano z obrotu akcje polskiego producenta ciągników.

Kłopoty Ursusa były znane branży od kilkunastu miesięcy. Jeszcze w pierwszym kwartale 2021 r. ówczesny prezes spółki Ryszard Jacyno przekonywał, że Ursus walczy i liczył na pozytywne skutki przeprowadzanej restrukturyzacji. Latem ubiegłego roku spółka ogłosiła upadłość.

Kilka dni temu syndyk spółki Ursus S.A. poinformował, iż w dniu 11 października 2022 r. powziął informację o wydaniu przez Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. uchwały Nr 919/2022  z dnia 10 października 2022 r. w sprawie wycofania z obrotu giełdowego na Głównym Rynku GPW.

W treści pisma poinformował, iż „w związku z upływem 6 miesięcy od dnia uprawomocnienia się postanowienia sądu o ogłoszeniu upadłości spółki Ursus, wycofanie z obrotu na Głównym Rynku GPW akcji tej spółki”. Termin wycofania akcji określono na 15 października 2022 r.

Jednocześnie w komunikacie można przeczytać, że w związku z wycofaniem akcji Ursusa z obrotu na rynku regulowanym od dnia 15 października 2022 r. Emitent nie będzie podlegał obowiązkom informacyjnym wynikającym z przepisów prawa, co oznacza zaprzestanie publikowania raportów bieżących i okresowych. To standardowa procedura.

Należy zaznaczyć, że sama spółka Ursus nadal istnieje. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, produkcja maszyn w Dobrym Mieście jest realizowana. 

Zobacz również: