piątek, 29 września, 2023

W nieszczęśliwym wypadku zginął żołnierz na polsko-białoruskiej granicy

foto/Terytorialsi

Żołnierz 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej zmarł w czasie pełnienia służby w pobliżu granicy polsko-białoruskiej – poinformował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, zaznaczając, że żołnierz nie miał kontaktu z migrantami, a jego śmierć nastąpiła wskutek nieszczęśliwego wypadku.

Jak poinformował w oświadczeniu dowódca 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, w sobotę „w obszarze realizacji działań w obrębie granicy polsko-białoruskiej doszło do nieszczęśliwego zdarzenia, w wyniku, którego śmierć poniósł  żołnierz 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej.

„Według wstępnych ustaleń doszło do wystrzału z broni służbowej, w wyniku którego nastąpiła śmierć żołnierza, a w zdarzeniu nie uczestniczyły osoby trzecie” – czytamy w oświadczeniu.

Poinformowano, że żołnierz pełni służbę w ramach odwodu, to znaczy „nie realizował zadań bezpośrednio przy granicy polsko-białoruskiej”.

Zmarły żołnierz do służby na granicy został oddelegowany tydzień temu. „Od momentu oddelegowania nie miał kontaktu z migrantami” – podano w oświadczeniu.

treść oświadczenia
Zobacz również: