wtorek, 26 września, 2023

W sobotę wieczorem grupa migrantów wdarła się na teren Polski.

foto/Podlaska Policja/Twitter

Około 50 migrantów siłowo wdarło się w sobotę na teren Polski przez polsko-białoruską granicę w rejonie Sarzyny w gminie Dubicze Cerkiewne (Podlaskie) – podała w niedzielę rano podlaska policja. Zatrzymano 22 Irakijczyków.

– Na stronę polską wdarło się około 50 imigrantów. W poszukiwaniach udział wzięło 21 policjantów oraz żołnierze i funkcjonariusze SG. 22 obywateli Iraku zostało zatrzymanych przez policjantów. Imigrantów przekazano funkcjonariuszom Straży Granicznej – podał rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa.

Policja poinformowała, że wieczorem, około 20:15 w sobotę, w okolicy Kolonii Klukowicze, inna kilkudziesięcioosobowa grupa migrantów próbowała siłowo przekroczyć granicę i dostać się do Polski, a około stu migrantów czekało w pobliżu.

Krupa podał, że policjanci, którzy dojechali na miejsce zostali obrzuceni kamieniami.

– W jednym z pojazdów policyjnych wgniecione zostały drzwi. Lekko ranny został również nasz policjant. Rzucony kamień trafił w kask funkcjonariusza z Łodzi. Na szczęście policjant nie wymagał hospitalizacji. Siła uderzenia była na tyle duża, że uszkodzony został hełm chroniący głowę policjanta – poinformował Krupa.

Zobacz również: