wtorek, 26 września, 2023

Wjechali terenówką na zamarznięte jezioro. Lód nie wytrzymał

foto/Szczecinek112

Kierowca samochodu terenowego wjechał na zamarznięte jezioro Wielimie koło Szczecinka (woj. zachodniopomorskie). Pod autem załamał się lód. Na pomoc wezwano strażaków, którzy wyciągnęli auto na brzeg.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Jak podaje Radio Zet, ok. godziny 17 strażacy otrzymali zgłoszenie o pojeździe, pod którym załamał się lód. Auto znajdowało się 50 metrów od brzegu jeziora Wielimie. 

W samochodzie przebywały dwie osoby. Na zdjęciach opublikowanych w internecie widać, że auto przechyliło się i częściowo wpadło do wody.  

„Wjechali terenowym Mercedesem na zamarznięte jezioro, zapadł się pod nimi lód. Po godzinie wezwano pomoc” – napisano na fanpage’u Szczecinek112.

Na miejscu pracowały dwa zastępy z Jednostki Ratunkowo-Gaśniczej Szczecinek, Ochotniczej Straży Pożarnej Gwda Wielka oraz policję. Strażacy pomogli wydostać się kierowcy i pasażerowi na brzeg. 

Kapitan Mirosław Śledź, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku, poinformował, że nikomu nic się nie stało.

Zobacz również: