wtorek, 28 listopada, 2023

Wojna trwa w Bydgoszczy

Wojna trwa – tak nazywa się charytatywna aukcja sztuki na rzecz Ukrainy, która wchodzi właśnie w fazę finałową na portalu onebid.pl. Zakończenie ciekawej licytacji, której organizatorem jest Bydgoskie Centrum Sztuki i Sopocki Dom Aukcyjny oddział Bydgoszcz, planowane jest na 24 lutego.


„Wojna trwa” to charytatywna aukcja prac m.in. ukraińskiej artystki Justyny Mohytycz, które powstały w trakcie spektaklu „Życie na wypadek wojny” Leny Laguszonkowej w reżyserii Uli Kijak, będącego swoistym zapisem instrukcji, jak przetrwać wojnę. W ramach aukcji wystawiono także 5 obrazów autorstwa aktorów i aktorek Teatru Polskiego w Bydgoszczy, które powstały w procesie czytania szkicu scenicznego „Pięć pieśni Polesia” autorstwa ukraińskiej dramatopisarki Ludy Tymoshenko, który wyreżyserował Jakub Skrzywanek. Wśród licytowanych prac znalazła się także grafika dedykowana wydarzeniu, stworzona przez polską artystkę wizualną i graficzkę Alicję Białą. 

Zebrana w ramach aukcji suma pieniędzy zasili konto piekarni GOOD BREAD zaopatrującej walczących i walczące w siłach ukraińskich żołnierzy oraz żołnierki. 

Współorganizatorem aukcji jest Teatr Polski w Bydgoszczy.

Wystawa przedaukcyjna dostępna jest w siedzibie BCS,  przy ul. Jagiellońskiej 47 w Bydgoszczy.  Link do aukcji: https://onebid.pl/pl/auction/-/4625

Zobacz również: