poniedziałek, 11 grudnia, 2023

12 miesięcy Toyoty w Kowalach

Mija rok od otwarcia nowoczesnej stacji dealerskiej Toyota Carter Chodzeń w Kowalach, która wraz ze stacją Toyota Carter Gdańsk stworzyły trójmiejską dywizję Grupy Chodzeń.

„Po pierwszych 12 miesiącach jedno jest pewne. Rozkręcamy się i nabieramy prędkości – mówi Prezes Piotr Chodzeń. – Cały czas zwiększamy sprzedaż w nowym obiekcie. Po okresie rozruchu i przy różnej dostępności samochodów, w październiku przekroczyła ona w niedawno otwartym obiekcie pół tysiąca nowych aut. Biorąc pod uwagę utrzymującą się sprzedaż w naszej pierwszej lokalizacji w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej 260, to spory sukces. Bardzo dynamicznie rozwija się także obszerny i nowoczesny serwis. W październiku przekroczyliśmy 1000 obsług miesięcznie.”

„Nowa stacja dealerska buduje sobie rozpoznawalność na lokalnym rynku – dodaje Dyrektor Arkadiusz Lelukiewicz – Poznają nas klienci z południowych dzielnic Miasto Gdańsk, a także z Miasto Pruszcz Gdański, Gmina Nowy Dwór Gdański, Powiat Gdański i Powiat Starogardzki i przede wszystkim z Gminą Kolbudy. Dobrosąsiedzkie relacje Gminy Kolbudy i stacji Carter Chodzeń nabrały stałego charakteru. Wspólnie budujemy ulicę Magnacką. Uczestniczymy w lokalnych wydarzeniach kulturalnych i przedsięwzięciach artystycznych. Wspólnie likwidujemy bariery, komplikujące życie niepełnosprawnym. Ale – to oczywiście nie wszystko. Aktywnie wspierając kulturę, współpracujemy z Festiwalem Jazz Jantar i Klubem Żak. Byliśmy partnerem letnią sceną Teatru Wybrzeże i Faktorią Kultury. Rosnąc, rozwijamy współpracę z dużymi partnerami, wśród nich Lechią Gdańsk. Podsumowując – to był bardzo dobry czas. Zarówno dla Carter Chodzeń, Toyota Carter, jak całej Grupy Chodzeń.”
Nowa stacja włączyła się też w doroczne działania charytatywne Grupy poprzez wsparcie lokalnych Domów Pomocy i Opieki Społecznej.

Zobacz również: