piątek, 22 września, 2023

Przegląd tygodnia moto w Trójmieście

W ramach podsumowania tego co ciekawego dzieje się w Trójmiejskiej motoryzacji mamy dla Was kilka ciekawych newsów.

Auta dostępne od ręki

Zaczynamy od pięknych luksusowych aut dostępnych na wyciągnięcie ręki – tutaj nie czekasz dwa lata, nie martwisz się dostępnością półprzewodników a w dodatku zwykle kupujesz lokatę kapitału. To wszystko w B&W Partners, w Straszynie, zaraz przy obwodnicy Trójmiasta. Zobaczcie sami:

Kia będzie miała windę

Niedawno pisaliśmy o powstających, nowych, salonach samochodowych. Kilka z nich jest już niemal na ukończeniu – zaczynamy od Kii, której salon rośnie w oczach… w dodatku podobnie jak pobliskie Audi, również ten salon wyposażony będzie w wysoką windę, do ekspozycji samochodów. Kiedy inne marki premium będą mieć takie windy?

Salony Grupy Plichta już niemal gotowe

A jak już przy Audi jesteśmy, to kompleks grupy Plichta w zasadzie jest już gotowy – wygląda na to, że trwają odbiory, w salonach stoją już auta.

Znajdziemy tam samochody używane, duży salon Audi, oraz salony Skody i Cupry. O tym ostatnim pisaliśmy przed wszystkimi, za co bito nas po palcach… teraz już wszelkie media mówią o tym salonie, więc my oficjalnie też już możemy…. Cupra wygląda iście butikowo, i klimatem wnętrza wdziera się „na salony” plasując się w ścisłej czołówce Trójmiejskich marek premium. Będzie do kogo równać. Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości jak będzie pozycjonowana ta marka w grupie?

Toyota również przy obwodnicy

Zmiany to nie tylko Korea i VW. Na Kowalach powstaje przecież najnowocześniejszy salon Toyoty w Polsce. Inwestycja Grupy Chodzeń będzie też jedną z największych w naszym kraju. Stoją już ściany salonu sprzedaży samochodów, gdzie znajdzie się miejsce na 20 aut. Ogromna przestrzeń za salonem to przyszły serwis wraz z nowoczesnym stanowiskiem wydawania samochodów i pokaźnym magazynem części. Stoją już też mury wydzielonego serwisu przeznaczonego dla nieco cięższego sprzętu. Stacja, oprócz kompleksowej obsługi samochodów osobowych, będzie specjalizowała się także w serwisie cięższych samochodów użytkowych Toyoty, które mają pojawić się w ofercie w ciągu dwóch lat. Obok głównego budynku stacji, powstaje także salon samochodów używanych, uzupełniony w niedalekiej przyszłości o obszerną wiatę na samochody. Nowa stacja Toyota Carter Gdańsk ma być ukończona w połowie przyszłego roku a jesienią 2022 ma pracować pełną parą.

Bartosz Gondek & Mikołaj Stolarski

Zobacz również: