wtorek, 16 lipca, 2024

Czysta benzyna czyli GR Yaris i Subaru BRZ

Klasyczne, rasowe, sportowe. Już jutro, o godzinie 12.00 Toyota startuje z zapisami na zmodernizowanego GR Yarisa a Subaru oferuje od ręki kultowy model BRZ.
Sportowy GR Yaris to fenomen rynkowy. Mały samochód, kryjący 280 KM mocy sprzedaje się tak, jak kiedyś rodzynki spod lady. – O ten samochód pyta się bardzo wiele osób, warto usiąść w jutrzejsze popołudnie i postarać się go zarezerwować, bo potem trzeba będzie czekać kolejny rok – dowiedzieliśmy się w firmie Toyota Carter Chodzeń w Kowalach.

Podobna historia miała miejsce niedawno z najnowszym Land Cruiserem, którego limitowana, wejściowa seria, rozeszła się w ciągu godziny.
Bez problemu i kolejek każdy amator sportowych aut może sobie za to kupić, w firmie Zdanowicz w Gdansku, krewniaka Toyoty –Subaru BRZ z silnikiem o pojemności 2.4L, o mocy 234 KM i 250 Nm momentu obrotowego. To już naprawdę sporo. Biorąc zaś pod uwagę, ża samochód wyposażony jest w manualną skrzynię przekładniową i rozpędza się od 0-100km w 6.3 sekundy, mając napęd na tył, oznacza dobrą zabawę.

Zobacz również: