04:08
5 Sierpień 2020
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Czy bezpieczeństwo to także twoje drugie imię?

Zamieszczono dnia czw., 2020-07-09 20:12

Przez cały okres wakacji na autostradzie A1 pomorscy policjanci prowadzą działania „Bezpieczeństwo – moje drugie imię”. W akcji uczestniczą funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim. Celem akcji jest podnoszenie świadomości kierowców w zakresie właściwych zachowań za kierownicą, w tym w szczególności na drogach wysokich prędkości.

Od 26 czerwca na autostradzie A1 pomorscy policjanci prowadzą działania „Bezpieczeństwo – moje drugie imię”. Akcja potrwa do 31 sierpnia. W przedsięwzięciu uczestniczą funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego  Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim.

Akcja ma na celu podnoszenie świadomości kierowców w zakresie właściwych zachowań za kierownicą, w tym w szczególności na drogach wysokich prędkości. Mundurowi wręczają kierującym ulotki z informacją nt. właściwego tworzenia korytarza życia oraz jazdy na suwak. Policjanci uczulają kierowców na właściwe sygnalizowanie i wykonywanie manewrów przy dużych prędkościach oraz kształtują wiedzę o właściwym zaplanowaniu trasy włącznie z miejscami do odpoczynku z uwzględnieniem Miejsc Obsługi Podróżnych, oraz innych wyznaczonych do tego celu punktów. Mundurowi zwracają także uwagę kierowców na właściwe zabezpieczenia miejsca postoju w przypadku awarii lub zdarzenia drogowego.

Stróże prawa podczas działań kontrolują trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz właściwe korzystanie z pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci.

info/foto: KPP w Pruszczu Gdańskim