piątek, 29 września, 2023

21 grudnia w Kolbudach podsumują budowę basenu

foto/UG Kolbudy

We wtorek 21 grudnia br. odbędzie się uroczyste podsumowanie prac przy budowie Aqua Centrum Kolbudy. Do udziału w wydarzeniu na które mieszkańcy gminy czekali od kilkudziesięciu lat zaproszono m.in. przedstawicieli władz województwa i starostwa, zaprzyjaźnionych samorządowców z sąsiednich gmin, gminnych radnych, sołtysów oraz dyrektorów placówek oświatowych. Wyłoniony operator obiektu prowadzi aktualnie prace nad szczegółową ofertą, grafikiem zajęć i systemem ulg dedykowanych naszym mieszkańcom. Do końca bieżącego roku będą znane szczegóły.

 – Prace budowlane i wykończeniowe w obiekcie praktycznie zostały już zakończone – mówi wójt Andrzej Chruścicki. – Aktualnie realizowane są działania związane z zagospodarowaniem terenu oraz wykonywane poprawki, które zarekomendowały instytucje prowadzące odbiory techniczne. Wykonawca sprząta i przygotowuje budynek do przyjęcia pierwszych użytkowników basenu. Operator Aqua Centrum Kolbudy dokłada starań, aby mieszkańcy mogli skorzystać z pływalni oraz strefy spa możliwie szybko. Nastąpi to najpewniej na początku stycznia przyszłego roku. Każdy, kto kiedykolwiek realizował jakąkolwiek inwestycję budowlaną wie, że prace wykończeniowe wymagają dużo czasu. Dbałość o szczegóły wykończenia strategicznej dla gminy Kolbudy inwestycji jest dla nas niezwykle ważna.

Obie basenowe niecki od drugiej połowy listopada wypełnione są już wodą, która na bieżąco jest podgrzewana i filtrowana. Spółka Reknica, która w imieniu samorządu realizowała inwestycję, dokonała wyboru operatora, który – jak ma to miejsce w większości tego typu obiektów – zapewni bieżącą obsługę techniczno-administracyjną Aqua Centrum Kolbudy i zadba o ofertę dostępną dla lokalnej społeczności.

– Budowa pływalni jest złożoną inwestycją, na którą składa się wiele szczegółów i norm, które obiekt musi spełniać – mówi wójt Andrzej Chruścicki. – Kończona właśnie inwestycja na pewno dostarczy wiele radości naszym mieszkańcom, którzy czekają na nią od kilku dekad. Już dziś zapraszam wszystkich, także sceptyków i oponentów, do odwiedzin i korzystania z atrakcji Aqua Centrum Kolbudy.

 Przypomnijmy, że w głównej hali obiektu znajduje się sześciotorowa duża niecka o wymiarach 25×12,50 m, głębokości od 1,2 do 1,8 m, a także basen rekreacyjny o zróżnicowanych głębokościach od 80 cm do 110 cm. Obok basenu rekreacyjnego umiejscowiono wannę spa, z którą sąsiaduje strefa dla najmłodszych użytkowników obiektu. Dużym zainteresowaniem mieszkańców cieszyć się będą zapewne sauna sucha i parowa oraz sąsiadująca z nimi grota solna. Na poziomie zero w budynku „Aqua Centrum Kolbudy” zlokalizowano urządzenia i instalacje technologiczne basenu.

Zobacz również: