poniedziałek, 15 lipca, 2024

Jechał bez prawa jazdy, za to z narkotykami.

Policjanci z Komisariatu w Kolbudach dwa razy zatrzymali do kontroli tego samego kierującego peugeotem. 40-latek nie posiadał uprawnień do kierowania, a także posiadał sądowy zakaz. Mundurowi podczas kontroli znaleźli u mężczyzny narkotyki — amfetaminę. Zatrzymany usłyszał już zarzuty odpowiadające kwalifikacją prawną swoich czynów. Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat więzienia, natomiast za niestosowanie się do sądowego zakazu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek 3 listopada mundurowi z Komisariatu Policji w Kolbudach zatrzymali do kontroli kierującego peugeotem. W trakcie sprawdzenia okazało się, że 40-latek nie posiada uprawnień do kierowania oraz posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Gdyby tego było mało pojazd, którym się poruszał nie został ubezpieczony i nie miał badań technicznych. Nietypowe zachowanie mężczyzny wzbudziło u policjantów uzasadnione podejrzewanie, że mężczyzna może posiadać przy sobie narkotyki. Już po chwili stróże prawa znaleźli u 40-latka amfetaminę. Wobec nienaturalnego pobudzenia, które zauważyli policjanci u kierującego, została zabezpieczona jego krew do sprawdzenia, czy aby nie kierował pod wpływem narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany, a noc spędził w policyjnym areszcie.

Trzy dni później funkcjonariusze z Kolbud podczas służby zauważyli na jednej z dróg tego samego peugeota. Kierujący na widok patrolu Policji zjechał na pobocze. Mundurowi zobaczyli w pojeździe znanego im 40-latka, którego wcześniej kontrolowali. I tym razem policjanci znaleźli u mężczyzny amfetaminę, a 40-latek ponownie został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił przedstawić 40-latkowi zarzuty posiadania narkotyków oraz kierowania mimo sądowego zakazu.

Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat więzienia, natomiast za niestosowanie się do sądowego zakazu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również: