piątek, 23 lutego, 2024

Potrącił pieszą w Kowalach

31 stycznia policjanci z Pruszcza Gdańskiego pracowali na miejscu wypadku z udziałem 40-letniej pieszej w miejscowości Kowale w Gminie Kolbudy. Według wstępnych ustaleń 23-letni kierujący peugeotem na wyznaczonym przejściu dla pieszych najechał na kobietę, która przechodziła przez jezdnię. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

31 stycznia wieczorem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w miejscowości Kowale (Gmina Kolbudy). Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol z drogówki.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wstępnie ustalił jego przebieg. 23-letni kierujący osobowym peugeotem najechał na 40-letnią kobietę, która przechodziła przez jezdnię na wyznaczonym przejściu dla pieszych. Poszkodowana piesza została odwieziona do szpitala w Gdańsku.

Policjanci ruchu drogowego wspólnie z technikiem kryminalistyki sporządzili oględziny pojazdu i wykonali oględziny miejsca wypadku oraz szkic sytuacyjny, a także zdjęcia. Funkcjonariusze sprawdzili też trzeźwość kierującego -była trzeźwa. Mundurowi zatrzymali też prawo jazdy 23-latka.

Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że kierujący w rejonie przejść dla pieszych zobowiązani są zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość i ustąpić pierwszeństwa przejazdu pieszemu znajdującemu się na przejściu oraz wchodzącemu na nie. Z kolei piesi powinni również zachować szczególna ostrożność. Pieszemu przepisy zabraniają wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, nawet na przejściu dla pieszych.

Zobacz również: