poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Sara James i Danzel gwiazdami Dni Gminy Kolbudy

foto/AGoT

W sobotę i niedzielę 3 i 4 czerwca w Kolbudach odbywać się będą kolejne Dni Gminy Kolbudy. Jak co roku nie zabraknie atrakcji dla mieszkańców oraz występów muzycznych gwiazd. W tym roku na scenie zrobi się naprawdę światowo. Przed zgromadzoną na placu przy kolbudzkiej przystani publicznością wystąpi świeżo upieczona zdobywczyni „Fryderyka” za fonograficzny debiut roku. Zaśpiewa też gość z zagranicy, którego przeboje nucono na całym świecie. Na swoim koncie ma występy na dużych festiwalach i koncertach sylwestrowych organizowanych przez największe stacje telewizyjne w naszym kraju.

O kim mowa? Główną gwiazdą niedzielnego koncertu będzie Sara James, niezwykle popularna w ostatnim czasie wokalistka młodego pokolenia. Przed kilkoma miesiącami cała Polska emocjonowała się jej występem w amerykańskim show Americaʹs Got Talent, gdzie dotarła do finału robiąc piorunujące wrażenie na jurorach.

Sara i „Fryderyk”

Młoda artystka zwyciężyła w konkursach The Voice Kids, Szansa na Sukces, a także reprezentowała nasz kraj na Eurowizji Junior, gdzie zajęła drugie miejsce. Uznawana jest za jedną z najbardziej obiecujących młodych artystek na polskiej scenie muzycznej o ogromnym potencjale do światowej kariery.

W czerwcu 2022 jako pierwsza polska artystka została globalną Ambasadorką programu Spotify EQUAL, który ma na celu promowanie równości w przemyśle muzycznym, a za sprawą tej współpracy wizerunek artystki znalazł się na telebimie na Times Square w centrum Nowego Jork.

W kwietniu br. Sara James uhonorowana została nagrodą „Fryderyka” w kategorii „Fonograficzny debiut roku”

Zatańczymy do przebojów Danzela

Zanim jednak w Kolbudach wystąpi Sara James, w sobotni wieczór 3 czerwca publiczność rozgrzeje artysta z Belgii. Jego hit „Pump It Up” był hitem europejskich dyskotek. Przebój grały największe muzyczne telewizje, a piosenka pięła się na szczyty list przebojów.

Fani muzyki pop i dance zapewne już się domyślili, że drugą z naszych muzycznych gwiazd będzie Danzel, którego taneczne rytmy z pewnością rozgrzeją kolbudzką publiczność. Artysta na swoim koncie ma pięć milionów sprzedanych singli. Doceniany, wyróżniany, nagradzany na popularnych festiwalach i konkursach organizowanych przez popularne muzyczne stacje radiowe i telewizyjne. Od wielu lat jest jedną z najważniejszych i barwniejszych postaci muzyki tanecznej, a jego utwory są grane przez DJ-ów na całym świecie. Danzel w spektakularnym stylu wygrał też XVI edycję programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo w telewizji Polsat.

– Mam nadzieję, że nasze muzyczne gwiazdy trafią w gusta publiczności – mówi wójt Andrzej Chruścicki. – W Kolbudach gościć będziemy młodą gwiazdę, która z impetem wkracza na rynek muzyczny i jest doceniana przez słuchaczy oraz tzw. branżę. Jej popularność rośnie z każdym niemal dniem. Jest chętnie słuchana w Polsce i w Stanach Zjednoczonych. Druga z gwiazd to artysta obecny na scenie muzycznej od lat. Wykonuje wiele popularnych przebojów. Wierzę, że na koncertach towarzyszących Dniom Gminy Kolbudy doskonale bawić się będą zarówno najmłodsi, jak i ci nieco starsi miłośnicy muzyki rozrywkowej.

Występy lokalnych gwiazd, pokazy i atrakcje dla dzieci

Oprócz gwiazd na scenie podziwiać będziemy również lokalną młodzież. W niedzielę przed publicznością zaprezentują się finaliści konkursu muzycznego Kolbudy Music Talent Show, którzy wyjdą na scenę przed występem Sary James. To uczniowie w wieku 7-15 lat wyłonieni w drodze eliminacji szkolnych i gminnych.

Będą też inni muzyczni goście. Wysłuchamy występów zespołów Mitra oraz Odjechany eksperyment. Wystąpią seniorzy, a także uczniowie Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kolbudach. Brawurową grą na bębnach popisywać się będą młodzi bębniarze z Niepublicznej Szkoły im. dr Wandy Błeńskiej w Kowalach. Uczniowie ze szkoły w Lublewie Gdańskim zaprezentują natomiast taniec ludowy. Będą pokazy sztuk walki, prezentacje tańca hip-hop i liczne atrakcje dla najmłodszych.

Przemarsz ulicami Kolbud i Turniej Sołectw

Stało się już tradycją, że na inaugurację Dni Gminy Kolbudy ulice Kolbud przemierza barwny pochód mieszkańców, który z ulicy Topolowej przechodzi w okolice przystani, gdzie odbywają się główne uroczystości. Stałym punktem programu jest też Turniej Sołectw. Nie inaczej będzie tym razem.

Dyskoteka i piana party

Ostatnią sobotnią atrakcją będzie dyskoteka pod chmurką. Niedzielne granie zakończy natomiast piana party.

– Zapraszam wszystkich mieszkańców do wspólnej zabawy – mówi wójt Andrzej Chruścicki. – Wszystkim nam należy się odrobina rozrywki, relaksu i integracji.  Wierzę, że dopisze nam pogoda, dobre humory i na długo zapamiętamy tę inaugurację sezonu letniego w naszej gminie.

Już niedługo pojawi się szczegółowy harmonogram wydarzeń towarzyszących Dniom Gminy Kolbudy.

Zobacz również: