piątek, 29 września, 2023

Śledczy ustalają przyczyny wypadku w Czapielsku

KPP w Pruszczu Gdańskim

W czwartek 3 lutego po południu w Czapielsku (p. gdański, gm. Kolbudy) policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego. W zderzeniu dwóch samochodów ranne zostały dwie osoby. Śledczy ustalają obecnie przyczyny i okoliczności tego wypadku. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

W czwartek 3 lutego po południu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w Czapielsku (p. gdański, gm. Kolbudy). Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol drogówki.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wstępnie ustalili jego przebieg. 34-letni kierowca opla na łuku drogi stracił panowanie nad swoim pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka audi,  którym kierowała 19-letnia kobieta.

W zdarzeniu ranni zostali oboje kierujący, którzy trafili karetkami do szpitali na terenie województwa.

Mundurowi sporządzili oględziny pojazdów i przy pomocy technika kryminalistyki wykonali oględziny miejsca wypadku, szkic sytuacyjny, a także dokumentację fotograficzną. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy opla. Kierującym została pobrana krew do badań pod kątem obecności substancji psychoaktywnych.

Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci po raz kolejny apelują: w zimowych warunkach dla bezpieczeństwa należy zmniejszyć prędkość i zachować ostrożność na drodze. Mundurowi przypominają, że istniejące ograniczenia prędkości, to nie jest prędkość minimalna ani prędkość, która zawsze gwarantuje bezpieczny przejazd. Należy bezwzględnie jechać wolniej, gdy występują opady śniegu, deszczu. Podczas zimy, nawet gdy droga wydaje się „czarna” na odcinkach dróg położonych poza obszarem zabudowanym czy też wśród pól mogą występować miejscowe oblodzenia.

Zobacz również: