poniedziałek, 15 lipca, 2024

Śmiertelny wypadek w Czapielsku

Foto/KPP w Pruszczu Gdańskim

W nocy z soboty na niedzielę policjanci z Pruszcza Gdańskiego pracowali na miejscu śmiertelnego wypadku drogowego, do jakiego doszło w miejsc. Czapielsk (p. gdański, gm. Kolbudy). Ze wstępnych ustaleń 73-letni mężczyzna kierujący oplem uderzył w przydrożne drzewo. Policjanci apelują o ostrożność podczas prowadzenia pojazdów.

W nocy z soboty na niedzielę dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim został powiadomiony o wypadku drogowym, jaki miał miejsce  w miejsc. Czapielsk (p. gdański, gm. Kolbudy).

Dyżurny na miejsce natychmiast wysłał patrol ruchu drogowego. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wstępnie ustalili, że 73-letni mężczyzna kierujący osobowym oplem z nieustalonych na tę chwilę przyczyn zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna zginął na miejscu.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny pojazdu i przy pomocy technika kryminalistyki sporządzili oględziny miejsca zdarzenia, szkic sytuacyjny, a także dokumentację fotograficzną. Policjanci zabezpieczyli też opla do dalszych badań.

Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci przypominają o konieczności zachowania ostrożności podczas kierowania pojazdami. Szczególnie w tym okresie, czy to jadąc na wakacje, czy też załatwiając codzienne sprawy, pamiętajmy, że warto siadać „za kółko” wypoczętym. Należy robić też przerwy podczas jazdy i nie zapominać o właściwym skupieniu na tym, co dzieje się na drodze.

Zobacz również: