środa, 22 maja, 2024

Targi edukacyjne w Kolbudach

foto/ R. Nowak

Już wkrótce uczniowie klas ósmych będą decydować o wyborze szkoły średniej. To jedna z istotniejszych decyzji w życiu – mimo młodego wieku. Młodzi stają przed niezwykle trudnym wyborem. Warto rozważyć każdą opcję i przejrzeć ofertę.

W podążeniu najlepszą dla siebie ścieżką z pewnością pomóc mogą szczere rozmowy z uczniami i nauczycielami szkół, do których po wakacjach chcą skierować swoje kroki. Młodzieży z Gminy Kolbudy w podjęciu decyzji mają pomóc targi szkół ponadpodstawowych, które od wielu lat odbywają się w Zespole Kształcenia i Wychowania w Kolbudach.

W tym roku w wydarzeniu udział wzięły 23 placówki oświatowe, które chciały zainteresować młodzież swoją ofertą. Licealiści i reprezentanci szkół o profilach zawodowych chętnie odpowiadają na pytania swoich młodszych kolegów. Nie stronią nawet od tych najtrudniejszych, mówiąc szczerze o wadach i zaletach swoich szkół.

Ulotki, rozmowy z nauczycielami, prezentacje i nadzieje, że znaleźli wreszcie swoją wymarzoną szkołę. W licznym gronie uczniów gminnych podstawówek wielu jest takich, którzy już wiedzą co chcą robić po skończeniu ósmej klasy. Na targi przyszli po to, aby utwierdzić się w swoim wyborze.

Inni nadal stoją przed trudnym wyborem i przeglądają kolorowe ulotki. Wszystkim nastolatkom życzymy właściwych decyzji i dobrych świadectw, które otworzą przed nimi drzwi wymarzonych szkół ponadpodstawowych.

Zobacz również: