środa, 22 maja, 2024

Potrącona rowerzystka w Juszkowie

9 kwietnia policjanci z Pruszcza Gdańskiego pracowali na miejscu wypadku z udziałem 43-letniej rowerzystki w miejsc. Juszkowo (Gmina Pruszcz Gdański). Według wstępnych ustaleń 41-letni kierujący renault nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej jednośladem. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj 9 kwietnia ok. godz. 7.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w miejscowości Juszkowo (Gmina Pruszcz Gdański). Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol z drogówki.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wstępnie ustalił jego przebieg. 41-letni kierujący dostawczym renault podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa rowerzystce, która jechała z naprzeciwka. 43-letnia użytkowniczka jednośladu chcąc uniknąć zderzenia z autem, wykonała awaryjne hamowanie, w wyniku którego upadła na jezdnię. Kobieta odniosła obrażenia i została przewieziona do szpitala w Gdańsku.

Policjanci ruchu drogowego wspólnie z technikiem kryminalistyki sporządzili oględziny pojazdów i wykonali oględziny miejsca wypadku oraz szkic sytuacyjny, a także zdjęcia. Funkcjonariusze sprawdzili też trzeźwość kierujących-byli trzeźwi.

Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ponawiają apel o zachowanie ostrożności i skupienie uwagi na tym, co dzieje się na drodze. Szczególnie teraz, gdy zrobiło się cieplej, a coraz więcej osób korzysta z motocykli, rowerów, hulajnóg, czy przemieszcza się na piechotę, każdy, kto korzysta z drogi, dla własnego bezpieczeństwa powinien mieć na uwadze przepisy oraz zachować rozsądek. 

Zobacz również: