środa, 29 listopada, 2023

Nowi policjanci w pruszczańskiej komendzie policji

Nowi funkcjonariusze pruszczańskiej komendy policji

Do grona policjantów w powiecie gdańskim w ostatnich dniach dołączyło czworo nowych funkcjonariuszy. Kamila, Daniel, Jakub i Kacper zachęcają – spełnij swoje marzenia i realizuj się w odpowiedzialnej pracy.

W połowie czerwca do grona mundurowych w Komendzie Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim dołączyło czworo nowych funkcjonariuszy.

Kamila, Daniel, Jakub i Kacper zrealizowali swoje marzenia o służbie w granatowym mundurze. Wszyscy czworo, chociaż ich dotychczasowe doświadczenie jest różne, od dawna zamierzali realizować swoje aspiracje w policji. Po złożeniu dokumentów aplikacyjnych z sukcesem zakończyli postępowanie rekrutacyjne. Niebawem zostaną skierowani do jednej ze szkół policyjnych na szkolenie podstawowe, po czym rozpoczną codzienną służbę w pruszczańskiej komendzie.

Kamila ma doświadczenie jako pracownik biurowy. Jak sama mówi, jej marzeniem jest pomoc młodzieży, która popadła w konflikt z prawem, a także aktywna działalność, żeby tego typu sytuacje nie przytrafiały się młodym ludziom. W policji może mieć sposobność do zrealizowania swoich zamierzeń w zespole ds. nieletnich, gdzie mundurowi zajmują się zarówno profilaktyką, jak i pracą z młodymi ludźmi, którzy złamali przepisy karne.

Daniel pracował jako kierowca zawodowy, jednak od lat jego marzeniem była służba w Policji. Z pewnością jego specjalistyczna wiedza i doświadczenie może się przydać w służbie, szczególnie w wydziale ruchu drogowego.

Jakub już w momencie wyboru szkoły średniej – zdecydował się na profil mundurowy – był przekonany, że jego kariera zawodowa powinna mieć związek z policją. Następnym etapem były studia o kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne, które tylko utwierdziły go w przekonaniu, że służba w policji jest jego marzeniem.

Kacper wstąpił do Policji, idąc w ślady swojego dobrego znajomego, który od kilku lat służy w pomorskim garnizonie. Słysząc z pierwszej ręki, jak ciekawa i przynosząca satysfakcję jest służba w granatowym mundurze, postanowił sam ukierunkować swoją karierę na pracę w strukturach Policji.

Chcesz pomagać innym? Dbać o bezpieczeństwo i porządek publiczny? Szukasz ciekawej i stałej pracy? Zostań policjantem! Służba w Policji to szczególny rodzaj misji, który polega na zapewnieniu bezpieczeństwa społeczeństwu oraz niesieniu pomocy innym. To zawód dla ludzi z pasją.  Z pewnością jest to ciekawa praca, w której możesz znaleźć miejsce dla siebie, a Twoje umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli. Początkujący funkcjonariusz (po kursie podstawowym) zarabia ok. 4,5 tys. zł. netto.

Aby rozpocząć swoją karierę w Policji, należy wypełnić wszystkie wymagane dokumenty i dostarczyć je do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku lub do jednej z komend miejskich/powiatowych na terenie województwa pomorskiego.

Dokumenty od kandydatów do służby w Policji są przyjmowane w:

– Komendzie Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim przy ul. Wita Stwosza 4, w dni powszednie w godzinach 8:00-15:00 po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie pod numerem telefonu: 47 74 24 376

– Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku ul. Okopowa 15 codziennie w godzinach 8:00-15:30, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie pod numerami telefonów: 723-695-574, 607-235-276, 516-819-371.

Więcej informacji dotyczących doboru znaleźć można na stronie internetowej https://dobor.pomorska.policja.gov.pl/

foto/KPP w Pruszczu Gdańskim

Zobacz również: