środa, 19 czerwca, 2024

Pijany jechał przez Rusocin. Jest w rękach policji

KPP w Pruszczu Gdańskim

W poniedziałek 8 marca policjanci z Pruszcza Gdańskiego pracowali na miejscu wypadku z udziałem nietrzeźwego kierowcy w Rusocinie (p. gdański, gm. Pruszcz Gdański). Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości grozi do 5 lat więzienia.

W poniedziałek 8 marca przed godziną 18 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał informację o wypadku, do którego doszło w Rusocinie (p. gdański, gm. Pruszcz Gdański) na skrzyżowaniu drogi S6 z DK91. Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol drogówki.

Mundurowi z wydziału ruchu drogowego po przybyciu na miejsce zabezpieczyli je i zaczęli odtwarzać okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 44-letni kierujący audi przed skrzyżowaniem stracił panowanie nad swoim pojazdem, uderzył w znak drogowy, następnie wjeżdżając na skrzyżowanie, uderzył w dwa inne samochody – bmw i audi.

Policjanci sporządzili oględziny pojazdów i przy pomocy technika kryminalistyki oględziny miejsca zdarzenia, szkic sytuacyjny, a także dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze sprawdzili oczywiście trzeźwość kierowców – 44-latek kierujący audi miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Pozostali kierowcy – 34 i 25 latek byli trzeźwi.

W wyniku zdarzenia rany odniosła pasażerka bmw, która została przetransportowana do szpitala w Gdańsku.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 44-latkowi, a jego samochód odholowali na policyjny parking.

Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również: