poniedziałek, 15 lipca, 2024

Policjanci z powiatu gdańskiego o bezpieczeństwie z uczniami

foto. KPP Pruszcz Gdański

Ferie zimowe w województwie pomorskim rozpoczynają się już 29 stycznia. W związku z tym, jak co roku, policjanci odwiedzają szkoły i przedszkola, żeby przypominać najmłodszym o zasadach bezpiecznego wypoczynku. W ostatnich dniach spotkali się z uczniami i przedszkolakami na terenie powiatu gdańskiego.

W związku z rozpoczynającymi się feriami zimowymi policja rozpoczęła działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa w tym czasie pn. „Bezpieczne ferie”. Oprócz sprawdzania autobusów wycieczkowych, wzmożonych kontroli drogowych i co się z tym wiąże akcji typu „trzeźwy poranek”, mundurowi, jak co roku, odwiedzają szkoły, żeby przypomnieć najmłodszym i ich opiekunom zasady bezpieczeństwa.

W ostatnich dniach policjanci przeprowadzili spotkania w przedszkolu w Rotmance, szkole podstawowej w Przywidzu oraz gościli w budynku komendy podopiecznych ośrodka OREW z Pruszcza Gdańskiego.

Podczas zajęć mundurowi przypomnieli zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także zaznaczyli konieczność odpowiedniego zachowania podczas zimowego wypoczynku i różnego rodzaju aktywności związanych z tą porą roku.

Oczywiście stróże prawa uczulili słuchaczy na problematykę kontaktów z osobami obcymi i jak zwykle przypomnieli zasady korzystania z telefonów alarmowych.

Podczas tego typu spotkań zawsze jest czas na dyskusję na przedstawione tematy, a także na odpowiedzi ze strony policjantów na interesujące uczestników zagadnienia m.in. dotyczących arkanów policyjnej służby.

Zobacz również: