niedziela, 21 kwietnia, 2024

Policjanci z seniorami o bezpieczeństwie

foto. KPP w Pruszczu Gdańskim

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego wspólnie z Uniwersytetem Trzeciego Wieku zorganizowali debatę z seniorami. Tematem spotkania było bezpieczeństwo. Debata odbyła się w sali na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 na terenie miasta.

We wtorek 20 lutego w sali na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 odbyła się debata zorganizowana przez mundurowych z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim wraz z Uniwersytetem Trzeciego Wieku.  

Na zaproszenie insp. Marka Laskowskiego Komendanta Powiatowego Policji na spotkanie przyszło kilkadziesiąt osób. Tematem debaty było bezpieczeństwo seniorów.

Mundurowi w pierwszej części debaty przypomnieli sposoby działania oszustów, którzy próbują wyłudzać pieniądze i dane osobowe, w szczególności od osób starszych.

W kolejnej części spotkania żywą dyskusję wywołała tematyka zmian w przepisach ruchu drogowego. Liczne nowelizacje ustawy Prawo o Ruchu Drogowym zostały omówione przez policjantów i jak było widać po reakcjach, wymianie zdań i opinii, poruszone zagadnienia zaciekawiły zgromadzonych uczestników debaty.

W każdym bloku tematycznym był czas na dyskusje i pytania ze strony uczestników debaty. Szczegółowe zapytania, które usłyszeli policjanci, bezsprzecznie świadczą o dobrze dobranych tematach spotkania.

Na końcu debaty uczestnicy wypełniali ankiety, gdzie oceniali m.in. przygotowanie prelegentów oraz wskazywali na potrzebę organizowania tego typu spotkań. Uczestnicy otrzymali też ulotki, które dotyczyły podejmowanych tematów.

Zobacz również: