wtorek, 26 września, 2023

Pościg ulicami Pruszcza jak w filmie akcji

foto. KAS Gdańsk

Rutynowa kontrola drogowa funkcjonariuszy pomorskiej KAS okazała się początkiem pościgu. 

2 sierpnia 2021 r. funkcjonariusze pomorskiej KAS pełnili służbę  na drodze S7 w okolicy Pruszcza Gdańskiego. Około południa próbowali zatrzymać do rutynowej kontroli samochód osobowy marki Opel Astra. Kierujący pojazdem nie zastosował się do poleceń kontrolujących i zaczął uciekać. Funkcjonariusze podjęli pościg jednocześnie informując o tym fakcie służbę dyżurną celem zorganizowania pomocy w zatrzymaniu uciekającego kierowcy.


Prowadzący pojazd ignorował obowiązujące przepisy ruchu drogowego i doprowadził do niegroźnej kolizji z innym uczestnikiem ruch drogowego,
po czym dalej uciekał ulicami Pruszcza Gdańskiego. Wjechał w ulicę wewnętrzną, gdzie porzucił samochód i kontynuował ucieczkę pieszo.  Mundurowi podjęli pościg, obezwładnili mężczyznę i przekazali Funkcjonariuszom Policji z KPP z Pruszcza Gdańskiego. Zatrzymany został przebadany  na zawartość alkoholu w wyniku którego stwierdzono, że kierował samochodem w stanie  po spożyciu alkoholu. Kierującemu pobrano także krew pod kątem obecności innych środków odurzających.

Zobacz również: