czwartek, 13 czerwca, 2024

Prowadził auto po alkoholu a wcześniej okradł jedną ze stacji benzynowych

W tym tygodniu policjanci z pruszczańskiej drogówki podczas pracy na miejscu kolizji stwierdzili, że mężczyzny kierujący alfa romeo był pod wpływem alkoholu. W trakcie kontroli okazało się, że 45-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem, co więcej może odpowiadać za kradzież paliwa z jednej ze stacji na terenie powiatu gdańskiego. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat więzienia, natomiast za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W tym tygodniu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na terenie Gminy Cedry Wielkie. Funkcjonariusz natychmiast wysłał na miejsce patrol drogówki.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i podjęli ustalenia, jak doszło do zdarzenia. Okazało się, że 45 latek, który kierował alfa romeo, wjechał do przydrożnego rowu. Podczas czynności policjanci sprawdzili trzeźwość kierującego – okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 45-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem, a jego samochód nie ma ważnych badań technicznych.

Podczas dalszych czynności policjanci ustalili, że może mieć on związek z kradzieżą paliwa z jednej ze stacji paliw na terenie powiatu gdańskiego.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. W tym czasie mundurowi sprawdzili także, czy zatrzymany ma związek z innymi przestępstwami.

Policjanci ustalili, że może on odpowiadać także za inną, wcześniejszą kradzież paliwa.

Śledczy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 45-latkowi zarzutów kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, kradzieży paliwa. Ponadto mężczyzna usłyszał zarzuty z katalogu wykroczeń-kierowania bez wymaganych uprawnień, niezachowana ostrożności podczas kierowania pojazdem i niewykonania w aucie badań technicznych w wyznaczonym terminie.

Odpowie on niebawem przed sądem za swoje czyny.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat więzienia, natomiast za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

info/foto/KPP Pruszcz Gdański

Zobacz również: