piątek, 29 września, 2023

Pruszcz Gdański: Kierowca skody potrącił rowerzystę

foto/KPP w Pruszczu Gdańskim

W niedzielę 10 października policjanci z Pruszcza Gdańskiego pracowali na miejscu wypadku z udziałem rowerzysty. Śledczy ustalają przyczyny tego zdarzenia. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę 10 października przed godziną 13 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na terenie miasta.

Funkcjonariusz natychmiast wysłał na miejsce patrol drogówki. Mundurowi z wydziału ruchu drogowego po zabezpieczeniu miejsca ustalili wstępnie przebieg zdarzenia.

foto/KPP w Pruszczu Gdańskim

33-letni mężczyzna kierujący skodą, na wyznaczonym przejeździe dla rowerzystów najechał na 35-letniego cyklistę. Rowerzysta został odwieziony karetką pogotowia do szpitala w Gdańsku.

Policjanci sporządzili oględziny pojazdów i przy pomocy technika kryminalistyki wykonali oględziny miejsca zdarzenia, szkic sytuacyjny, a także dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze sprawdzili też trzeźwość kierujących-byli trzeźwi. Mundurowi ustalili też świadków zdarzenia.

Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tych zdarzeń.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci po raz kolejny apelują o uwagę zarówno do kierowców samochodów, jak i do pozostałych uczestników ruchu drogowego. Szczególnie w rejonie skrzyżowań, przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów należy skupić uwagę na tym, co dzieje się wokół. Konieczne jest zmniejszenie prędkości i uważne rozglądanie się dokoła. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego powinni przed wejściem czy wjechaniem na jezdnię upewnić się, że jest dla nich bezpiecznie. Każdy powinien zachować czujność dla własnego bezpieczeństwa.

Zobacz również: