czwartek, 28 września, 2023

Pruszcz Gdański z nagrodą

Lider Powiatu Gdańskiego, III miejsce wśród gmin miejskich Województwa Pomorskiego i V miejsce w ogólnym Rankingu Gmin Województwa Pomorskiego. Trzy bardzo ważne wyróżnienia i ogromny sukces Miasta Pruszcz Gdański!

– Ranking przygotowywany jest przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej, składa się z szeregu czynników, wpływających na rozwój samorządu a ich analiza i wyniki są utajnione aż do chwili podania pełnych wyników – mówi Burmistrz Pruszcza Gdańskiego, Janusz Wróbel.

Potrójne wyróżnienie, w tym tytuł lidera powiatu, to dla mnie ogromna radość i powód do satysfakcji. Cieszy też wysoka pozycja Gminy Wiejskiej Pruszcz Gdański, oraz Gminy Kolbudy, które uplasowały się zaraz po Mieście Pruszcz Gdański, zajmując koleje – 6 i 7 miejsce w ogólnym rankingu. Warto dodać, że na czele rankingu uplasowała się Krynica Morska, zaraz po niej Jastarnia, Łeba i Władysławowo, czyli gminy miejskie i miejsko – wiejskie o charakterze kuracyjno – wypoczynkowym i związanymi z tym, nieporównywalnie większymi możliwościami finansowo – inwestycyjnymi.

Więcej o rankingu: www.//frdl.org.pl/aktualnosci/wyniki-rankingu-gmin-wojewodztwa-pomorskiego-2021

Zobacz również: