czwartek, 8 czerwca, 2023

Pruszczańscy policjanci pilotowali przewóz poparzonego dziecka do szpitala

8 stycznia policjanci z pruszczańskiej drogówki pilotowali przewóz kilkuletniej dziewczynki do szpitala w Gdańsku. Do mundurowych podjechał ojciec dziecka i poprosił ich o pomoc w dojeździe do placówki. Błyskawiczna reakcja stróżów prawa umożliwiła szybki przejazd i udzielenie pomocy poszkodowanemu dziecku przez lekarzy.

W niedzielę koło południa policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim kontrolowali kierujących na drodze krajowej nr 91. W pewnym momencie podjechał do nich samochód osobowy, z którego wysiadł podenerwowany mężczyzna i powiedział, że wiezie do szpitala w Gdańsku swoją kilkuletnią córkę, która poparzyła się w domu. Mężczyzna poprosił mundurowych o pomoc.

Policjanci błyskawicznie podjęli decyzję o pilotowaniu samochodu z poszkodowanym dzieckiem. Mundurowi włączyli sygnały dźwiękowe oraz świetlne i ruszyli w stronę Gdańska. Za nimi jechał ojciec dziecka. Już po kilku minutach dotarli do szpitala, gdzie lekarze mogli udzielić pomocy poszkodowanej dziewczynce.

Z pewnością błyskawiczna reakcja stróżów prawa pozwoliła szybciej dojechać do placówki medycznej, gdzie dziecko otrzymało niezbędną pomoc.

info/foto/KPP w Pruszczu Gdańskim

Zobacz również: