piątek, 22 września, 2023

Pruszczańscy policjanci po pracy zatrzymali pijanego kierowcę

foto/KWP w Gdańsku

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego będąc poza służbą, na terenie Tczewa ujęli nietrzeźwego kierowcę. 28-letni mężczyzna miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu i prowadząc pojazd, stwarzał realne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim w niedzielę około 6 rano będąc poza służbą, na terenie Tczewa zobaczyli mężczyznę, który jedzie osobową mazdą. Kierowca swoim zachowaniem wzbudził zainteresowanie funkcjonariuszy. Mężczyzna przegazowywał auto, trąbił i miał trudności z wykonaniem podstawowych manewrów.

Policjanci, widząc, że kierujący stwarza niebezpieczeństwo, natychmiast zareagowali. Uniemożliwili mu dalszą jazdę i na miejsce wezwali patrol drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. Pruszczańscy policjanci wyczuli od kierowcy mazdy woń alkoholu. Mężczyzna mówił niewyraźnie i zataczał się.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce interwencji, sprawdzili stan trzeźwości kierowcy – okazało się, że 28-latek ma prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi sporządzili też stosowną dokumentację i mężczyzna niebawem odpowie przed sądem za swoje czyny.

Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia. Oprócz tego sprawca musi liczyć się z sądowym zakazem kierowania pojazdami i wysoką karą finansową.

Zobacz również: