sobota, 30 września, 2023

Pruszczańscy policjanci pracowali na miejscu wypadku z udziałem pieszego

foto/KPP w Pruszczu Gdańskim

W piątek 11 marca policjanci z Pruszcza Gdańskiego pracowali na miejscu wypadku z udziałem pieszego. Według wstępnych ustaleń 11-letni chłopiec przechodzący przez jezdnię na pasach został potrącony przez 36-letnią kierującą kią. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

W piątek 11 marca dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w Straszynie (p. gdański, gm. Pruszcz Gdański). Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol drogówki.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wstępnie ustalili jego przebieg. 11-letni chłopiec, który przechodził przez jezdnię na wyznaczonym przejściu dla pieszych, został potrącony przez 36-letką kobietę jadącą osobową kią. Pieszy, został przetransportowany karetką do szpitala w Gdańsku.

Mundurowi sporządzili oględziny pojazdu i przy pomocy technika kryminalistyki wykonali oględziny miejsca wypadku, szkic sytuacyjny, a także dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze sprawdzili też trzeźwość kierującej -była trzeźwa. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 36-latki.

Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają o konieczności koncentracji uwagi na tym, co dzieje się na drodze. W ostatnich dniach pogoda zmienia się na wiosenną, lecz należy pamiętać, że zbyt duża prędkość czy brak uwagi na otoczeniu może skutkować wystąpieniem zdarzenia drogowego. Operujące nisko silne, oślepiające słońce może spowodować, że dopiero w ostatniej chwili zauważymy zagrożenie. Warto, szczególnie w obszarze zabudowanym jechać wolniej, gdyż jest to najprostszy sposób na uniknięcie niebezpiecznego zdarzenia i właściwe zareagowanie na zmianę warunków drogowych.

Zobacz również: