piątek, 23 lutego, 2024

Pruszczańscy policjanci uczyli dzieci o bezpieczeństwie na drodze

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego przeprowadzili kolejne lekcje dla najmłodszych uczniów w ramach programu „Uczę się bezpieczeństwa”. Realizowane od kilku lat na terenie województwa pomorskiego przedsięwzięcie ma na celu przekazanie młodym ludziom kompleksowej wiedzy w zakresie kilku obszarów dotyczących bezpośrednio ich aktywności.

W ostatnich dniach mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim przeprowadzili kolejne spotkania z uczniami klas I Szkół Podstawowych w Trąbkach Wielkich i Pruszczu Gdańskim. Funkcjonariusze zorganizowali zajęcia w ramach programu „Uczę się bezpieczeństwa”.

Działania profilaktyczne realizowane są przez cały rok szkolny. Policjanci poruszają wiele tematów z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa. Warsztaty dotyczą oczywiście bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym w drodze do i ze szkoły. Mundurowi przekazują najmłodszym informacje o tym, jakich należy przestrzegać zasad by być bezpiecznym w domu. Oczywiście w trakcie ferii zimowych uczniowie uczą się o zasadach bezpiecznego uprawniania sportów i zabawy na śniegu i lodzie. Policjanci nie zapominają też o przekazaniu ważnych informacji na temat bezpieczeństwa w internecie.

W ramach spotkań każdy uczeń otrzyma kamizelkę odblaskową, do noszenia której policjanci zachęcają.

Zobacz również: