poniedziałek, 4 marca, 2024

Pruszczańscy policjanci zatrzymali mężczyznę z kilogramem narkotyków

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci kryminalni z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który posiadał ponad kilogram narkotyków – marihuany. Większą część środków miał przy sobie i w aucie, a resztę ukrył w miejscu zamieszkania. Zatrzymany usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej podczas swojej pracy ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu gdańskiego może posiadać dużą ilość narkotyków.

Pod koniec ubiegłego tygodnia zatrzymali do kontroli samochód, którym przemieszczał się wspomniany wyżej mężczyzna. Już po chwili okazało się, że 34-latek posiada przy sobie ponad kilogram narkotyków – marihuany. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do pruszczańskiej komendy.

Policjanci pojechali też oczywiście do miejsca zamieszkania 34-latka. Kryminalni znaleźli tam również narkotyki.

Łącznie stróże prawa zabezpieczyli ponad kilogram marihuany.

Środki odurzające trafiły do specjalistycznego badania, które potwierdziło przeprowadzone przez policjantów testy, określające rodzaj narkotyków.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie 34-latkowi zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających.

Posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również: