piątek, 29 września, 2023

Pruszczańscy policjanci zatrzymali sprawców pobicia

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na terenie jednej z miejscowości Gminy Pruszcz Gdański pobili 45-latka. Obaj usłyszeli już zarzuty pobicia. Dodatkowo jeden z nich, usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności i znieważenia policjantów. Pobicie zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.

W środę, 30 marca dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał zgłoszenie o pobiciu 45-letniego mężczyzny na terenie jednej z miejscowości Gminy Pruszcz Gdański (p. gdański). Funkcjonariuszy natychmiast wysłał na miejsce patrol.

Mundurowi z wydziału prewencji wstępnie ustalili okoliczności zdarzenia i wytypowali osoby, które mogły brać udział w zajściu. Dwóch mężczyzn po nerwowej wymianie zdań, do której doszło chwilę wcześniej, pobiło 45-latka. Jeden z nich uderzył jeszcze poszkodowanego butelką szklaną w głowę.

Stróże prawa zatrzymali wytypowanych mężczyzn – 36-latka i 46-latka. Młodszy z nich, ten, który zaatakował 45-latka butelką, podczas zatrzymania naruszył nietykalność cielesną interweniujących funkcjonariuszy i znieważył ich. Obaj zatrzymani zostali przewiezieni do policyjnego aresztu.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym przedstawić zatrzymanym zarzuty, odpowiadające ich czynom.

46-latek usłyszał zarzut pobicia. 36-latek natomiast oprócz pobicia usłyszał dodatkowo zarzuty naruszenia nietykalności funkcjonariuszy publicznych i znieważenia.

Pobicie zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Za naruszenie nietykalności funkcjonariusza publicznego także grozi do 3 lat więzienia, natomiast za znieważenie grozi do roku pozbawienia wolności.

Zobacz również: