poniedziałek, 4 marca, 2024

Pruszczańska policja bada okoliczności potrącenia pieszej

10 lutego policjanci z Pruszcza Gdańskiego pracowali na miejscu wypadku z udziałem pieszej. Według wstępnych ustaleń 47-letnia kierująca fordem najechała na 66-letnią pieszą na wyznaczonym przejściu dla pieszych. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

10 lutego po godzinie 18 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Kowalach (p. gdański, Gmina Kolbudy) na drodze wojewódzkiej nr 221. Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol drogówki.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wstępnie ustalili jego przebieg. 47-letnia kierująca osobowym fordem na wyznaczonym przejściu dla pieszych potrąciła przechodzącą przez nie 66-letnią kobietę. Mundurowi sporządzili oględziny pojazdu i wykonali oględziny miejsca wypadku oraz szkic sytuacyjny. Funkcjonariusze sprawdzili też trzeźwość uczestników – byli trzeźwi.

Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci po raz kolejny apelują o uwagę zarówno do kierowców samochodów, jak i do pozostałych uczestników ruchu drogowego. Szczególnie w rejonie skrzyżowań, przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów należy skupić uwagę na tym, co dzieje się wokół. Konieczne jest zmniejszenie prędkości i uważne rozglądanie się dokoła. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego powinni przed wejściem czy wjechaniem na jezdnię upewnić się, że jest dla nich bezpiecznie. Każdy powinien zachować czujność dla własnego bezpieczeństwa.

Zobacz również: