czwartek, 18 kwietnia, 2024

Przegląd uroczystości Narodowego Święta Niepodległości

Zbliża się 11 listopada i uroczystości Narodowego Święta Niepodległości, które mieszkańcy Powiatu Gdańskiego obchodzą wspólnie z Miastem Pruszcz Gdański.

Plan uroczystości w Pruszczu Gdańskim:

11:00 Msza Święta w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim. ul. Wojska Polskiego 37

12:00 Przemarsz ul. Wojska Polskiego spod Kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego na Plac Jana Pawła II

12:15 Uroczystości na placu Jana Pawła II

Uroczystości w Gminie Pruszcz Gdański

104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości władze oraz mieszkańcy Gminy Pruszcz będą celebrować i tradycyjnie (Mszą za Ojczyznę, przemarszem korowodu niepodległościowego oraz koncertami), a także na sportowo.

Gmina Pruszcz Gdański sportem stoi, stad pomysł, by zorganizować maraton 24h uprawiania sportu w towarzystwie znanych gwiazd sportu m.in. Iwony Guzowskiej.

Miasto Starogard Gdański

11 listopada w Starogardzie zaplanowano wiele wydarzeń: przez centrum miasta przejdzie Parada Niepodległości w tradycyjnej formie, w Parku Miejskim zostanie odśpiewany hymn narodowy.

Rozpoczęcie o godz. 15:00 na parkingu sklepu Carrefour (al. Niepodległości). Mile widziane barwy narodowe, flagi i flagietki.

◾️ godz. 15:45 –odśpiewamy Hymn Państwowy, po czym wysłuchamy przemówień okolicznościowych i złożymy wiązanki kwiatów.

◾️ godz. 11:00-16:00 –Dzień Kuchni Polskiej w Juniorze. Ten szczególny w polskim kalendarzu dzień potraktujmy właśnie jako urodziny Rzeczpospolitej, który stanie się okazją do wspólnego biesiadowania przy stole

◾️ godz. 12:00-18:00 –Dni Gęsiny w Starogardzie. Staropolskim obyczajem, z domieszką naszych czasów, zapraszamy na Dni Gęsiny w restauracji Biały Kruk. Świętujmy całymi rodzinami Święto Niepodległości i Gęsinowe Smaki

◾️ godz. 13:30 –w kościele pw. św. Mateusza rozpocznie się uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny i mieszkańców Starogardu Gdańskiego.


Gmina Trąbki Wielkie

Zobacz również: