sobota, 13 sierpnia, 2022

Rozkład jazdy na XXXI Dni Pruszcza

Tegoroczne XXXI Dni Pruszcza Gdańskiego odbędą się w dniach 11-12 czerwca 2022 r. na terenie przylegającym do budynku głównego Centrum Kultury i Sportu przy ul. Chopina 34.

W muzycznym bloku sobotniego wieczoru pojawi się pruszczański artysta młodego pokolenia Mako, wielokrotnie nagradzany artysta ze sceny hip-hopowej Tymek oraz żywa historia polskiej sceny muzycznej Róże Europy. Natomiast podczas niedzielnego finału Dni Pruszcza na scenie pojawią się: Switch Mode, Nieznany Wykonawca oraz doskonale znana i lubiana gwiazda muzyki dance – Cleo. Muzyka to tylko część atrakcji, które przygotowaliśmy na te dni.

Do dyspozycji uczestników wydarzenia powstanie specjalna strefa animacji dla dzieci, nie zabraknie także pokazów i prezentacji służb mundurowych, występów artystycznych oraz zawodów sportowych.

Szczegółowy harmonogram wydarzenia przedstawia się następująco:

10 czerwca (piątek)
10:00 Odsłonięcie Ławeczki Pamięci Śp. Stanisława Buckiego
12:00 Amfiteatr MBPK – Faktoria – Uroczysta sesja Rady Miasta

11 czerwca (sobota)
Stadion CKiS
13:00 Otwarcie bram stadionu 
13:15 Strefa Bezpieczeństwa w ruchu drogowym: (m.in. animacje, wystawy statyczne pojazdów, symulatory, pokazy Policji)   
14:00 Przekazanie Dzieciom Kluczy do Miasta            
14:15 – 18:00 Animacje dla Dzieci, gry XXL, zabawy z chustą animacyjną 
16:30 Spektakl dla dzieci „Pchła Szachrajka”
18:00 Pokaz tańca grupy „Diamonds”
20:15 Mako
21:00 Wręczenie nagród Loterii PIT
21:10 Róże Europy
22:40 Tymek
24:00 Pokaz fajerwerków

11 czerwca (sobota)
Stadion CKiS
09:00 Półmaraton Rolkarski
13:00 Otwarcie bram stadionu
13:00 Strefa zakręconych rowerów
13:15 – 14:30 Pokaz sztuk walki Taekwon-do AN-DO
14:15 – 18:00 Animacje dla Dzieci, gry XXL, zabawy z chustą animacyjną 
16:30 Spektakl dla dzieci „Kosz”
16:00 – 17:30 VI Otwarte Zawody w wyciskaniu sztangi leżąc w połowie wagi ciała
18:45 Switch Mode
20:00 Nieznany Wykonawca
21:00 Cleo

Atrakcje dodatkowe:

  • pokaz statyczny śmigłowca MI-24,
  • wesołe miasteczko.

źródło: Urząd Miasta Pruszcz Gdański

Zobacz również: