piątek, 29 września, 2023

Z elektrośmieciem do czerwonego pojemnika

W ramach realizacji ogólnopolskiego projektu Elektryczne Śmieci, w Pruszczu Gdańskim stanęło sześć charakterystycznych czerwonych pojemników przeznaczonych na małogabarytowy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.


Ideą projektu jest łatwy i bezpłatny dostęp do miejsca, w którym można pozbyć się elektrośmieci. To kolejne proekologiczne działanie w Pruszczu Gdańskim, mające na celu podnoszenie świadomości mieszkańców na temat zasad segregacji śmieci.

– Wychodzimy naprzeciw potrzebom mieszkańców. Często zdarza się, że trzymamy w domu niepotrzebne telefony, zużyte baterie, tonery, zepsute aparaty fotograficzne, elektroniczne zabawki czy elektronarzędzia i nie wiemy jak z nimi postąpić. Od teraz, każdy mieszkaniec będzie mógł łatwo i bezpłatnie pozbyć się małych elektrośmieci. Jest to rozwiązanie bardzo przyjazne, nie wymaga wiele wysiłku i co najważniejsze jest proekologiczne. Mam nadzieję, że mieszkańcy dobrze przyjmą ten projekt i chętnie będą korzystać z ustawionych w mieście pojemników – mówi Janusz Wróbel Burmistrz Pruszcza Gdańskiego.

Lokalizacja
W Pruszczu Gdańskim jest na razie 6 pojemników.

  1. ul. Grunwaldzka (parking z tyłu budynku Urzędu Miasta Pruszcz Gdański)
  2. ul. Obrońców Poczty Polskiej (parking na tyłach Kościoła Parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy)
  3. ul. Dworcowa Park&Ride (pomiędzy wiatami rowerowymi)
  4. ul. Chopina (parking przy Delikatesach Centrum)
  5. ul. Jana Kasprowicza (parking przy Szkole Podstawowej nr 4)
  6. parking przy Parku Kulturowym Faktoria

Zobacz również: