czwartek, 18 kwietnia, 2024

Policjanci z Trąbek Wielkich zatrzymali mężczyznę za kradzież rozbójniczą

foto. KPP w Pruszczu Gdańskim

Policjanci z komisariatu w Trąbkach Wielkich zatrzymali sprawców kradzieży rozbójniczej. 38-letni mężczyzna i 31-letnia kobieta ukradli z jednego ze sklepów w Pszczółkach towary i grożąc użyciem przemocy, uciekli. Mundurowi błyskawicznie ustalili personalia tych osób, zatrzymali ich i odzyskali część skradzionych rzeczy. Kradzież rozbójnicza zagrożona jest karą do 10 lat więzienia.

W środę 8 grudnia w jednym ze sklepów na terenie Pszczółek (p. gdański) doszło do kradzieży towaru – artykułów spożywczych i zabawek. Mężczyzna i kobieta, którzy chcieli wynieść te przedmioty poza teren sklepu nie płacąc, zostali zauważeni przez pracownika ochrony, który podjął próbę ich ujęcia. W tym momencie zagrozili oni użyciem przemocy wobec ochroniarza i uciekli ze sklepu.

Sprawa została natychmiast zgłoszona na policję. Mundurowi z Komisariatu Policji w Trąbkach Wielkich po otrzymaniu zgłoszenia o zdarzeniu zebrali dostępne informacje, w tym opis wyglądu wymienionej pary.

Policjanci, wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie, błyskawicznie wytypowali osoby, które mogły być powiązane ze zdarzeniem.

Już tego samego dnia mundurowi zatrzymali 38-letniego mężczyznę i 31-letnią kobietę, którzy byli w kręgu osób podejrzewanych.

Policjanci odzyskali też część skradzionych przedmiotów.

Zatrzymani w związku z opisywanym przestępstwem usłyszą niebawem zarzut kradzieży rozbójniczej.

Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również: